Krili su ovo od nas: Đumbir ne smijete uzimati ako imate jedno od ova 4 stanja
Evo nekih od dolje navedenih:
– trudnoća; ne mogu koristiti trudni dragulj jer mogu dovesti do prevremene kontrakcije
– dijabetičari, ljudi koji imaju dijabetes i ubrizgavaju inzulin ili piju pilule, ne bi trebali ni pomisliti da uzimaju đumbir. Razlog je to što ćete sniziti šećer lijekovima i to
– Izbjegavajte đumbir ako koristite lijekove protiv zgrušavanja
– nemojte koristiti đumbir ili ljude koji imaju kamen u žuči, jer stimulira sekreciju
Dugovječna zeljasta biljka sa gustim granatama. Stabljika je omotana lisnatim rukavima. Cvijeće se sakuplja u razrede. Listovi su žuto-zeleni i cvetovi su ružičasti. Samoniklo raste u jugoistočnoj Aziji, Indiji i Kini, odakle karavane prevoze u Malu Aziju u antičko doba. Spada u najstarije orijentalne začine koji su stigli u Evropu početkom srednjeg vijeka. Danas se uzgaja u tropskim krajevima svijeta.
Koristi se sa ukusnim mirisom riže i oštrim ukusom. Riža je mesnata, u preseku svetlo žute boje, koja sadrži skrob, smole i eterična ulja. Na istoku je uobičajen začin u obrocima, dok se na zapadu češće koristi za delicije. U azijskim sistemima tretmana, koristi se za liječenje poremećaja probave, povraćanja i stimulacije. Istraživanja su pokazala da je izuzetno efikasna u mučnini tokom putovanja. Ekstrakt đumbira se dodaje u neka osvežavajuća ili fermentisana pića.
Danas smo naučili nešto novo o đumbiru naših dragih.
Izvor: magazindan.info