Jovanu Joksimović gledatelji sada mogu vidjeti kao voditeljicu jutarnjeg programa na Prvoj.
Ona i njen kolega Srđan Predojević nedavno su sa televizije Pink prešli na Prvu, a gledaoci su jučer premijerno mogli da gledaju “Jutro”
Jovana je već punih 17 godina u medijima. Završila je Akademiju umjetnosti BK univerziteta, smjer menadžment u umjetnosti.
2001. godine je započela karijeru na TV BK vodeći emisije: “Blokbaster” i “Trejler”. Takođe je radila kao reporter. 2005. godine je prešla na RTS i bila je voditeljka i urednica jutarnjeg programa. 2008. godine je sa pjevačem Željkom Joksimovićem vodila “Evroviziju” koja se održala u Beogradu.
2010. godine je sa kolegom Srđanom Predojevićem otišla na RTV Pink gdje su im ponuđeni bolji uslovi i dobili su svoju emisiju pod nazivom “Dobro jutro: Jovana i Srđan”.